Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Jeszcze o wskazówce. Dawno temu, w czasach gospodarki niedoboru, dorabiałem sprężynkę do wielotrybu rowerowego ze .. struny gitarowej H. Należało nawinąć zwój lub dwa na wiertle, a następnie zahartować przez rozgrzanie i szyba zimna kąpiel. Utworzona w ten sposób sprężyna wytrzymała wiele tysięcy kilometrów.
Najcieńsze struny mają około 0,01 cala co daje grubość 0,0254 mm.
Można by spróbować zahartować celem uzyskania właściwej sztywności. Masa raczej nie będzie przeszkodą.
Według serwisówki, L501 and L502 to żarówki 16V/65mA.[/quote]
Bardzo dziękuję.
Mam pytanie do znawców Diory. Mam u siebie w domu dwa Mds 506 i jeden 502, z różnych okresów produkcji jeden z 92 roku i 506 z 95 i 96. Dziś na wymianę pasków dostałem dwie 506 i pomijając rok produkcji jeden 95 drugi 96, różnic w głowicach, jeden stożki, drugi zwykłe, inne tranzystory w sekcji zasilania na radiatorze, to moją uwagę przykuło że jeden z magnetofonów nie ma podświetlenia kasety. Jest to 506 z 95 roku, moje wszystkie niezależnie od rocznika miały podświetlenie a jeden z dwóch do naprawy nie ma.
W tych latach Diorę (nie tylko z serii 500 / 700) można było kupić na targowisku od "składaczy", którzy nabywali elementy / podzespoły (korzystając z różnych źródeł, w tym sklepu firmowego) i klecili z tego całość. Dzięki temu powstawał sprzęt czasem trochę niekompletny, albo nieco urozmaicony, np. wzmacniacz 4421 z niezaokrąglonymi przyciskami, lub zupełnie bez płytki wskaźnika. Taki sprzęt był sprzedawany poza siecią sklepową, rzecz jasna taniej, czasem nawet z gwarancją wypisaną ręcznie na kartce. Możliwe, że magnetofon bez podświetlenia pochodzi z takiej właśnie produkcji.
Ale nie można też wykluczyć, że taki wyszedł z fabryki, może akurat zabrakło tych modułów podświetlenia lub maksymalnie cięto koszty, to już był schyłek Diory.
Szukam parametrów żarówek wyświetlacza w odtwarzaczu cd NAD 501 i nigdzie nie potrafię znaleźć.
Może ktoś podpowie.
Tutaj masz serwisówkę:
https://elektrotanya.com/nad_501_sm.pdf/download.html#dl
Pytanie za 100 pktów - czym w warunkach domowych wywiercić otwory zamków w pułkach do szafki? Najpierw wiertło a potem jakiś frez specjalny?
Wiertła łopatkowe są do tego.
Ja stosuję frezy z pilotem do wiercenia większych otworów.
Wiertła łopatkowe niosą ryzyko wyrywania materiału.
Frezując na wylot w płycie wiórowej zawsze od strony wyjścia freza mocuję ściskami kawałek płyty, aby wychodzący frez nie poszarpał krawędzi.
Gdy nie ma takiej możliwości wiercę otwór pilotujący np.3 mm i frezuję z dwóch stron.
No i oczywiście ostre narzędzia i wysokie obroty.
To nie jest otwór przelotowy - zamek idzie od spodu półki, z góry nic nie widać. Ma grubość 13mm, płyta 18 więc ma zostać "chude" 5mm.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 203
- 204
- 205
- 206
- 207
- 208
- 209
- 210
- 211
- …
- następna ›
- ostatnia »














Według serwisówki, L501 and L502 to żarówki 16V/65mA.