Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Przypuszczam, że obluzowały się elementy osadzone na wcisk na osie potencjometrów.
Wymieniałem je na inne i dalej jest tak samo. Może układ ul1952, czy w moim przypadku odpowiednik z Siemens
Rozumiem że gdy kręcisz stroikiem oś potencjometru się obraca i potencjometr funkcjonuje normalnie ?
Płyta wiórowa laminowana 16mm, zamek śr 15mm, gruby na 13mm czyli zostaje 5mm
Jeśli grubość płyty wiórowej jest 16mm, to zostanie 3mm...
Do takich otworów nadaje się wyłącznie "wiertło sękownik" inna nazwa to "wiertło czołowe". Pewnie są jeszcze inne nazwy, ale bez problemu znajdziesz w wyszukiwarce. Nie wierci się najpierw jakimkolwiek wiertłem, jedynie warto w płycie napunktować miejsce środka otworu. Te sękowniki mają własne prowadzenie początkowe. Najlepiej wiercić wiertarką w stojaku, lub jeśli masz to stołową. Jeśli to taki zamek jak z IKEA, to boczny otwór jeszcze trzeba zrobić, ale to już zwykłym wiertłem do drewna.
Zanim będziesz wiercił w półkach, zrób próbę i nabądź doświadczenia na jakimś odpadzie.TUTAJ masz pierwsze z brzegu takie wiertło.
18mm - standardowa, moja literówka
Dzięki za podpowiedź.
Szukaj "Frez do zawiasów puszkowych".
Tak. Przed wymianą zmierzyłem i działały prawidłowo. Sprawdziłem także wymienione i okazało się że też są sprawne
Witam
Chciałem się zapytać czy ktoś z was miał problem z wskaźnikiem siły sygnału w tunerze AS-642? Chodzi o to że podczas "strojenia ręcznego" wskaźnik zachowuje się normalnie, natomiast przy wybraniu stacji z programatora skala rośnie w zależności od numeruA nie jest tak, że przy pracy na programatorze linijka wskazuje przybliżona częstotliwość stacji?
Jest dokładnie tak - podczas pracy "manualnej" siła sygnału wskazuje siłę sygnału wstrojonej stacji, zaś podczas pracy programatora ten 5 punktowy wskaźnik jest "skalą" częstotliwości, nawet powinna być tam zamieszczona podziałka.
Skąd różnica w średnicy łbów śrub od Altusów? Jedne mam 7mm a inne 8,2mm niezależnie od długości. Czy do np. 140-stek były te z większym łbem czy to tylko przypadkowe różnice w średnicy?
Były różne i dawali różne.
Zakładasz jakie masz albo 'sztukujesz' wszystkie takie same.
Altusów i co za tym idzie śrub na płaski wkrętak nie produkowali rok czy dwa, tylko 30 lat +, w toku produkcji zapewne zmieniały się zarówno maszyny które te śruby wytwarzały, jak i dostawcy, których mogło być kilku i stąd delikatne różnice, a i może samo zamówienie na śruby wraz z wymiarem zostało po pewnym czasie przekalkulowane i zmienione, można się tylko domyślać.
Dorosły człowiek sam powinien dojść do takich wniosków po chwili zastanowienia.
Edit. Pod koniec lat 90 śruby "płaskie" zostały całkowicie zastąpione "krzyżakowymi", dużo było też stosowanych wkrętów, zamiast śrub M4. Słabe to, wyrabiały się jak można się domyślić.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 206
- 207
- 208
- 209
- 210
- 211
- 212
- 213
- 214
- …
- następna ›
- ostatnia »











Mam jeszcze jeden problem z tym tunerem i chodzi o to że nie mogę zmienić stacji w programatorach od 4 do 7. Chciałem się zapytać co może być winne