Kącik offtopowy - rozmowy wszelakie.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Czasem można się przejechać jest linia muzealna ostatnio był Ikarus w Niedziele tydzień temu bo widziałem rozkład.
Pamiętam takiego i w Lublinie - nawet miejsce, w którym go widziałem i na jakiej linii jechał tak ok. 40-stu lat temu. Pamiętam też pierwsze Berliety PR110 i jaki to był skok cywilizacyjny względem ogórków czy autosanów H9- jakby z trabanta czy syrenki przesiąść się do fiata 132. Niestety delikatne Berliety nie nadawały się na nasze ulice i na częste przepełnienie - bywało, że drzwi nie mogły się zamknąć - i szybko się posypały.
Tak było. Potem wypatrywałem 'Ogórka" żeby jeszcze raz pojechać takim zanim się skończą.
Niedaleko mojej miejscowości, w Trójwsi Beskidzkiej (Istebna, Koniaków, Jaworzynka) w miejscowej gwarze na przegubowe autobusy mówią "zsiwany". :) To tak przy okazji ogórka pokazanego przez Shamana.
...
Pamiętam takiego i w Lublinie - nawet miejsce, w którym go widziałem i na jakiej linii jechał ...
Ja za to pamiętam dzieciaka w szoku na widok trolejbusu (jazdy testowe) na bazie PR110/Berlieta
"Mamusiu, a co TO?"
Do szkoły średniej miałem jeden przystanek autobusem.
Ulubiona była jazda ogórkiem na "winogronie".
Dzisiaj autobus nie ruszy z otwartymi drzwiami chyba.
...
Pamiętam takiego i w Lublinie - nawet miejsce, w którym go widziałem i na jakiej linii jechał ...Ja za to pamiętam dzieciaka w szoku na widok trolejbusu (jazdy testowe) na bazie PR110/Berlieta
"Mamusiu, a co TO?"
U mnie tez taki jeździł na testach i miał nr boczny 4. Jeszcze wtedy do podstawówki chodziłem i pamiętam jak stał na końcowym niedaleko mojej szkoły. Wtedy to już same "Ziutki" chyba już jeździły, bo Skody chyba już były wycofane. A w Ziutkach często zamiast jednej z tylnych szyb była blacha albo te szyby były zmniejszone - prostokątne z zaokrąglonymi rogami, a w miejscu zaokrąglenia narożnego była blacha. Widocznie często pękały i MPK musiało własnym sumptem jakoś to naprawiać.
Albo batonika, albo karmy dla kota. Skłaniam się na to drugie.
Zimno.
W reklamie batonika byłby tygrys.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 135
- 136
- 137
- 138
- 139
- 140
- 141
- 142
- 143
- …
- następna ›
- ostatnia »











Czasem można się przejechać jest linia muzealna ostatnio był Ikarus w Niedziele tydzień temu bo widziałem rozkład.
Mydłem! Dobijemy go mydłem!