Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Może tak być kolego.
Nie wiem czy handlarze albo firmy z recyklingu elektrośmieci czytaja to forum :), ale na pewno działa to tak, że jeżeli ktoś chce się pozbyć starego RTV to po pierwsze sprawdza portale aukcyjne i... tam widzi chore ceny i... równa w górę :( czyli wystawia w podobnej cenie na jakiej wiszą takie sprzęty. Wtedy im ktoś bardziej przekonuje, że to nie jest tyle warte to tym bardziej sprzedający utwierdza się w przekonaniu, że jest na odwrót.
Tak samo lub gorzej jest z pojazdami z czasów PRL :( - ceny powariowały z tym, że... do cen pojazdów przyczyniły się DURNE przepisy krajowe "zmuszające" do złomowania pojazdów nieużytkowanych ( nigdzie w Europie tak nie ma ), więc mała podaż winduje ceny.
Natomiast w elektronice nikt nikogo nie zmusza do opłaty ubezpieczenia :) a mino to ceny powariowały.
Myślę, że generalnie zrobiła się moda na PRL i stąd te ceny.
Chociaz jak ktoś się zna trochę na elektronice to nie kupi magnetofonu kasetowego Unitry w cenie zbliżonej np. do AKAI GX75, gdzie to jest cena ok. 800 zł a parametry klasy Hi-Fi master ( oczywiście jako sprzęt użytkowy nie studyjny :) ),że o jakości nie wspomnę.
Podtrzymanie tradycji bo wyprodukowane w Polsce, a co za tym idzie jakość i trwałość o ile ktoś dbał o sprzęt który kupił za własne oszczędności w sklepie o ile był dostępny kosztował powiedzmy na nasze warunki* 1/8 pensji* relatywnie do obecnej średniej krajowej.
Chciałem kupić Adama cena cholendarnie za wysoka do jakości, więc zdecydowałem się ma Daniela, który jest pod każdym względem lepszy od Adama pomimo że Adam posiada pseudo DD czyli silnik liniowy, który w tamtym czasie już był przestarzałą konstrukcją.
Następny chory królik z tymi obudowami. Generalnie te wszystkie ogłoszenia są żałosne a właściwie to żałośni są twórcy tych ogłoszeń. Jedyny plus tej żenady to kupa śmiechu podczas czytania ów ogłoszeń- "Sprzedam RMS 404 górne pasmo ukf....cena 999zł" i beka przez pół godziny. Bezcenne.
jest wolny ynek i gowno ci do tego kto jaka cene wystawia
Ktoś ci prawdę powiedział i ciśnienie skoczyło? A może to Twoje ogłoszenie, co?
Dopóki tzw "dzieci unitry" trzymają przy życiu ten mit dobrobytu i sieją propagandę sukcesu lepszą od tej jaką kreowana "wtedy", to te radmory i inne unitry będą takie ceny osiągać. Ale nic nie trwa wiecznie, zadbanych egzemplarzy jest coraz mniej, chętnych do sprzedania także, a klientela powoli się krystalizuje. Zobaczcie jak jest z motoryzacją - dawniej syrenki warszawy, a teraz jest moda na polonezy i to nawet już Caro, bo borewicz już jest "passe".
Następny chory królik z tymi obudowami. Generalnie te wszystkie ogłoszenia są żałosne a właściwie to żałośni są twórcy tych ogłoszeń. Jedyny plus tej żenady to kupa śmiechu podczas czytania ów ogłoszeń- "Sprzedam RMS 404 górne pasmo ukf....cena 999zł" i beka przez pół godziny. Bezcenne.
Wszystko zależy od punktu siedzenia. Ja np nie dałbym więcej za 5450 niż 500 zł, a Ty dałeś.
Także nie ma o co wg mnie bić piany, jak nikt czegoś drogiego nie kupi to i takich cen nie będzie osiągać.
Dałem więcej niż 500zł ponieważ nie ma szans na zakup w tej cenie. Co innego RMS 404, którego można kupić za 200-300 bez problemu. No i najważniejsza kwestia jest taka, że RMS-a można kupić w każdej chwili a 5450 niestety nie kupi się od ręki. Tak to wygląda. Co do ceny 5450 to w czasach kiedy był w sprzedaży też swoje kosztował- wtedy były jeszcze tak zwane stare pieniądze, starsi klubowicze doskonale to pamiętają. Teraz też swoje kosztuje czyli nie stracił na wartości.
i to by było na tyle w temacie chorych cen... czy warto było, a może Mariusz lub Marian lub Szyszka i spółka wraz z Pawełkiem i całą hałastrą będzie dalej pod przykrywką UK sprzedawać na OLX ALLEGRO EBAY swoje wypociny?
TEMAT NADAJE SIĘ DO UTYLIZACJI
... i to ma być zrzeszenie? prawdziwych koneserów czy jedynie tych co pragną na niewiedzy zarobić kilka złotych?
Unitra-Klub to nie miejsce dla spekulantów raczej się tu nikt tak naiwny nie trafi, lepiej pozostać przy allegro/olx jeśli się zamierza szukać jeleni.
Następny chory królik z tymi obudowami. Generalnie te wszystkie ogłoszenia są żałosne a właściwie to żałośni są twórcy tych ogłoszeń. Jedyny plus tej żenady to kupa śmiechu podczas czytania ów ogłoszeń- "Sprzedam RMS 404 górne pasmo ukf....cena 999zł" i beka przez pół godziny. Bezcenne.
jest wolny ynek i gowno ci do tego kto jaka cene wystawia
Ktoś ci prawdę powiedział i ciśnienie skoczyło? A może to Twoje ogłoszenie, co?
Dopóki tzw "dzieci unitry" trzymają przy życiu ten mit dobrobytu i sieją propagandę sukcesu lepszą od tej jaką kreowana "wtedy", to te radmory i inne unitry będą takie ceny osiągać. Ale nic nie trwa wiecznie, zadbanych egzemplarzy jest coraz mniej, chętnych do sprzedania także, a klientela powoli się krystalizuje. Zobaczcie jak jest z motoryzacją - dawniej syrenki warszawy, a teraz jest moda na polonezy i to nawet już Caro, bo borewicz już jest "passe".
no niestety nie moje ogłoszenie. Moje zdanie jest takie wolny rynek to każdy ma prawo wystawiać cenę jaka mu się podoba wiec nic ci do tego. Nie ciśnienie mi nie skoczylo
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 80
- 81
- 82
- 83
- 84
- 85
- 86
- 87
- 88
- …
- następna ›
- ostatnia »









Hallo a czy czasem na te "chore" ceny nie mają nic wspólnego z UnitraKlubem? przepraszam ale ktoś jest temu winien, wystarczy że puści się plotkę o sprzęcie który w czasach demokracji ludowej kosztował tyle i tyle i od razu na aukcjach ceny idą w górę, ktoś gdzieś wyczytał na forum na jego oczach zachwyt... jeszcze kilkanaście lat temu można było na allegro kupić sprzęt w dobrym stanie lub na giełdzie. Chore ceny za idealnie zachowany sprzęt lecz w granicach rozsądku, a zdewastowany sprzęt jest w zasadzie na części bo może się przyda jako dawca i tutaj moje pytanie propaganda youtuba przerobić coś? a może ktoś to kupi... za kilkaset złotych Radmora z TDA7294, Tosce z TDA1516 lub Amatora z 2xTDA2003 trzeba być debilem! i nawet nie zdajecie sobie sprawy ile zdewastowanego sprzętu UNITRA trafia na mój stół operacyjny a co najciekawsze są to wzmacniacze :) może niektórych przerasta naprawa wzmacniacza tranzystorowego i pakuje układziki tanim kosztem.
JAAREX ŁÓDŹ