Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Tak, jest tutaj taki temac CD do radmora
https://unitraklub.pl/node/16108
nawet tam się wypowiedziałemi zasugerowano mi tam abym napisał do autora kopii CD radmora serii 51XX, więc napisałem, ale na razie cisza.
A co Ty o tym sądzisz ? kupiłbym dobra kopię za 900 zł czy wolisz oryginał za ponad 3 000 zł ? a teraz to juz nawet 5 tysi :).
Ten cd, który jest w ofercie do Radmorów serii 51xx to nie jest kopia [do Radmorów 51xx nie było dyskofonów].
Co do kopii Radmora 5450 wszystko zależy od indywidualnych upodobań osoby, która chce go mieć.
Osobiście uważam, że kopia to nic złego.
Wiadomo, że zrobienie kopii Radmora 5450 na własny użytek jest ok ale ciekawe jak wygląda to w przypadku sprzedaży takich kopii czyli jak to wygląda od strony prawnej. Ciekawe czy można sprzedawać kopie czegokolwiek bez zgody konstruktora pierwowzoru.
Jak pisałem wcześniej nic nie mam do kopii jeśli ktoś ma lub chce mieć. Ja jednak osobiście uznaję tylko oryginał- bym nie mógł oszukiwać siebie.
Z tego co słyszałem to patenty w sprzęcie technicznym obowiazują 20 lat od ich pojawienia się na rynku lub opatentowania.
Po drugie wystarczy mała zmiana w nazwie lub raczej brak nazwy radmor i unitry + niecco inny krój lub wielkośc napisów i... nie powinien nikt pozwu wnosic :).
Jasne, że co oryginał to oryginał, ale jak ktos chce miec jak najwiecej klocków ulubionej wieży i nie tracić majątku to jest to opcja - moim zdaniem akceptowalna.
Wszystko zależy od indywidualnych upodobań. Mnie akurat ten problem/dylemat nie dotyczy ponieważ posiadam cd Radmor 5450.
Wiem,:) pisałeś o swojej kolekcji, ale.... gdybyś nie miał to kupiłbyś oryginał za 3 tyś ( lub więcej ) czy taka kopię na np. 900 zł ?
Jak byś wybrał wtedy ?
Bym kupił oryginał. Ale to, że ktoś chce replikę to nic złego.
Na allegro się nie kupuje takiego sprzętu bo tam są zazwyczaj naprawiane na najtańszych częściach kupiłem Tosca 303 i wszystkie potencjometry trzeszczały a nie mała kasę dałem koleś na aukcji pisał że po remoncie wymienione potencjometry oraz kondensatory kondensatory w środku nie które wybrzuszone i elwy
Większość z kupujących na Allegro [ja również] trafiłem na niezbyt uczciwego sprzedawcę. Jednak to co napisałeś kolego, że "na Allegro nie kupuje się takich sprzętów" jest mocno przesadzone. Powiem więcej, piszesz bajki lepsze jak Pan Kobuszewski.
Na allegro można kupować tylko trzeba wiedzieć od kogo nie kupować.
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 85
- 86
- 87
- 88
- 89
- 90
- 91
- 92
- 93
- …
- następna ›
- ostatnia »







Czyli masz na myśli zrobienie kopii Radmora 5450?