Nie wiem ale zapytam, to się dowiem.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Obserwuję fenomen braku pilotów do sprzedawanych na aukcjach urządzeń polskich ze zdalnym sterowaniem i fenomen zawrotnych cen sporadycznie pojawiających się do nich samotnych pilotów.
Nabyłem CDF102R w przyzwoitym stanie, niestety bez tego przydatnego akcesorium.
Korzystam w zastępstwie z MAK2002 ale jest to niewygodne.
Dopóki nie uda się upolować oryginału może przerobię sobie jakiś typowy sterownik od innego CD.
I tu rodzi się pytanie: na jakim układzie zbudowany jest pilot do CDF102R?
Ew. zrobiłby ktoś fotki jego wnętrza?
Jakoś nie znalazłem na ten temat żadnych informacji.
Do CDF003R jest na uPD6121G a te układy są dostępne.
To pytanie w temacie 'Stop dewastacji' można wykasować.
@Edgor
'Wszystkie CeDeki naszej produkcji z którym miałem do czynienia chodziły na kodach Philipsa (Marantz też).
Ew. sprawdź jakiej firmy kody wprowadzasz do MAKa.'
- no właśnie chyba nie wszystkie, bo CDF003R to kody Nec.
Ale mnie chodzi jaki konkretnie układ jest w pilocie CDF101/102/103R.
https://www.technique.pl/mediawiki/index.php/Instrukcja_serwisow...
Nie wiem czy tam coś znajdziesz, ale poszukać można.
A może taki pilot zamiennik? https://pilot.com.pl/strona-glowna/157-pilot-fonica-cdf101-cdf10...
Te zamienniki obsługują też CDF 003R?
Te zamienniki obsługują też CDF 003R?
Dobre pytanie, ale trzeba je skierować do sprzedawcy.
Może gdzieś w dokumentacji SAA3010 podany jest numer urządzenia jakim jest CD Fonica
bo wszystko zależy od tego - SAA3010 jest uniwersalnym nadajnikiem kodu RC5 i może obsługiwać różne różności ...
Te zamienniki obsługują też CDF 003R?
CDF002R . CDF003R . CDF004R . CDF050R .CDF054R
https://allegro.pl/oferta/pilot-fonica-cdf004r-cdf050r-cdf054r-z...
Może gdzieś w dokumentacji SAA3010 podany jest numer urządzenia jakim jest CD Fonica
bo wszystko zależy od tego - SAA3010 jest uniwersalnym nadajnikiem kodu RC5 i może obsługiwać różne różności ...
Różne różności, czyli o co pytasz?
Mam kilka pilotów rc5 i wszystkie obsługują te same funkcje które są przypisane do klawisza jeżeli o to pytasz. Czyli biorę starego pilota Eltry i obsługuje nim najnowszy CD firmy Marantz lub Philips z lat 80 czy 90 i dokładne te same funkcje które naciskam są obsługiwane.
Jeżeli oczywiście odtwarzacz ma daną funkcję.
Chodzi o to że ten układ wysyła adres urządzenia czyli np TV albo CD , albo VCR , a potem polecenie które ma wykonać ... , w tej dokumentacji którą przed chwilą znalazłem nie ma opisu co jest pod jakim adresem (gdzieś był opis ale ... u mnie przepadło , wiem że chyba TV ma adres 1 ale dalej to nie wiem ...) w jakiejś elektronice praktycznej opisali pilota na SAA3010 który obsługiwał wszystko co tylko mógł tylko trzeba było wybierać najpierw numer urządzenia a potem rozkaz ...)
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 209
- 210
- 211
- 212
- 213
- 214
- 215
- 216
- 217
- …
- następna ›
- ostatnia »












Napięcie na kanałach 1-3 prawidłowo działa, natomiast na pozostałych stoi i jest na takim poziomie od nużek 11 układów Ul1952 i SAS 590. Sam nie wiem co dalej robić i czy mogę prosić o rady?