Chore ceny sprzętu na portalach ogłoszeniowych.
- Zaloguj Zarejestruj się by odpowiadać
Ja też mam kilkanaście aparatów tradycyjnych (wolę to określenie, niż analogowych) kilkudziesięcioletnich i jakbym mógł to kupiłbym kolejny. Nie potrafię tego wytłumaczyć. Choć jak przyznam to każdy już wypróbowałem z filmem, ale poza tym to są raczej eksponatami leżącymi w szafie.
Ja za to wszedłem stare obiektywy manualne którymi do dziś można robić doskonałe foty cyfrą dzięki specjalnym adapterom, Porsty, Revuenony, Tomioki, Yashinony, Fujinony, Kino, Komine, stare Canony i wiele wiele więcej tego jest, mam nie wiele, gdyż kilka już sprzedałem i troszkę to porzuciłem jakiś czas temu kosztem grzebania w fajnym autku, również kosztowne hobby tak jak i każde inne brane na poważnie :)
A tego najbardziej uwielbiam ze wszystkich moich i został i zostanie na dożywocie

No ładne macie zbiory ja nie mam nic innego prócz Unitry by się tym pochwalić. Życzę dalszych sukcesów w kolekcjonowaniu :)
Ja za to wszedłem stare obiektywy manualne którymi do dziś można robić doskonałe foty cyfrą dzięki specjalnym adapterom, Porsty, Revuenony, Tomioki, Yashinony, Fujinony, Kino, Komine, stare Canony i wiele wiele więcej tego jest, mam nie wiele, gdyż kilka już sprzedałem i troszkę to porzuciłem jakiś czas temu kosztem grzebania w fajnym autku, również kosztowne hobby tak jak i każde inne brane na poważnie :)
A tego najbardziej uwielbiam ze wszystkich moich i został i zostanie na dożywocie
Ale obiektyw!!!
Jak jasny?
Bokeh musi być niesamowity.
Można ciekawe zdjęcia Unitry robić, koncentrując się na szczególe a rozmywając resztę.
Artystyczne ;)
55 F1.2
Dwoch szalonych z grubą kasą ale jak ma się koncerta to albo miało się szczęście i dostało za grosze ale gruby portfel.
900 pln za RMS 404 na OLX!!!
https://www.olx.pl/oferta/radiomagnetofon-unitra-kasprzak-zrk-rm...
To już absurd, za SHARP GF-555 z przesyłką zapłaciłem połowę tego.
900 pln za RMS 404 na OLX!!!
https://www.olx.pl/oferta/radiomagnetofon-unitra-kasprzak-zrk-rm...
To już absurd, za SHARP GF-555 z przesyłką zapłaciłem połowę tego.
mysle ze jest wolny rynek i kazdy sobie ustala cene jaka chce, nie tak dawno widzialem Condora cały komplet na allegro za 1700zł i odziwo poszedł, wiec nie wiem w czym tutaj absurd.
jest proste powiedzenie nikt nie zmusza do kupowania, idziesz do sklepu po telewizor, nie podoba ci sie cena czy cos innego to nie kupujesz proste i logiczne
- « pierwsza
- ‹ poprzednia
- …
- 72
- 73
- 74
- 75
- 76
- 77
- 78
- 79
- 80
- …
- następna ›
- ostatnia »











Pozwolę sobie wtrącić swoje trzy grosze na temat zbieractwa, czy jak kto woli kolekcjonerstwa. Otóż moim zdaniem szukanie logiki w postępowaniu zbieracza jest z góry skazane na niepowodzenie. Przecież filateliści nie naklejają znaczków ze swoich zbiorów na wysyłane listy, a filumeniści nie używają zapałek, tak jak moja siostra, miłośniczka angielskiej porcelany nie używa jej do picia kawy czy herbaty.
W moim przypadku jest jeszcze inaczej - zbieram stare sprzęty fotograficzne - aparaty, lampy błyskowe, światłomierze etc. Po co? Na przykład Exakta VX1000 przed półwiekiem kosztowała ponad dziesięć pensji, o ile w ogóle udało się ją kupić w kraju. Na zachodzie oczywiście trochę mnniej pensji - ok. 1 do 1,5 - niemniej była bardzo drogim, doskonałym aparatem mechanicznym. Była moim i nie tylko moim niedościgłym marzeniem - dziś stoi sobie na półce w moim pokoju. Oczywiście jest sprawna w 100 %, mimo 50 lat, a i wygląd ma niczego sobie. Młodzież mówi "nówka sztuka nie śmigana". Od czasu do czasu wkładam do niej czarno biały film i idę na spacer. Mam jeszcze paręnaście innych aparatów analogowych, choć cyfrowy OLYMPUS także mi służy. Tempora mutantur et nos... itd. Stary emeryt.